Horoskopi ditor

Dashi, 30 shtator 2017 – Një thirrje e fuqishme krijuese mund të të vijë sot. Intuita juaj duhet të luajë një rol të fortë në çdo gjë që prodhoni. Ju mund të ndiheni të fortë për të përfunduar projektin tuaj. E vetmja dobësi mund të jetë që partneri juaj nuk mund ta kuptojë pse ju doni të punoni në vend që të dilni. Ndiqni zemrën dhe vazhdoni të punoni. Miku yt do ta shohë ndryshe kur të tregoni rezultatet.

Demi, 30 shtator 2017 – Partneri, ndoshta ndonjë mik, mund të të vizitoj sot. Ndoshta ju keni hyrë në një shtëpi të re apo e keni riparuar atë dhe doni të ua tregoni atyre. Ata do të impresionohen dhe do të kënaqen me miqësinë. A e kanë të njejtin mendim me ëndrrat e tua? Subjekti i ëndrrave mund të dalë në ndonjë bisedë. Ju mund të habiteni në njohuritë që miqtë tuaj kanë.

Binjakët, Sep 30, 2017 – Romanca lulëzon për ju sot. Nëse jeni single, një shëtitje rreth lagjes mund të të vendosë në kontakt me dikë të ri dhe emocionues. Nëse jeni në lidhje, ju dhe personi juaj i rëndësishëm mund të planifikoni një udhëtim jashtë qytetit, ndoshta një largim në fundjavë. Udhëtimi mund të jetë pjesërisht i lidhur me biznesin. Kjo është një kohë e mrekullueshme për të shkruar, edhe nëse të paktën është vetëm një letër për një të afërm.

Gaforrja, 30 shtator 2017 – A ju tërheq dikush i lidhur me punën tuaj? Nëse është kështu, romanca me këtë person mund të jetë në të ardhmen tuaj të afërt. Mos u habitni nëse kolegu juaj papritmas duket që shprehë një interes për ju. Ajo që ju bëni në lidhje me këtë varet nga situata juaj, por së paku do të jeni të kënaqur. Ju mund të bëni një mik të ri.

Luani, 30 shtator 2017 – Ju mund të ndjeheni energjik dhe të inspiruar. Ka diçka që ju mendoni se duhet të punoni absolutisht sot. Shanset janë që ju nuk do të jeni në gjendje ta tronditni këtë bindje, prandaj është më mirë që të përvjelni mëngët dhe të shkoni në të. Ju pa dyshim do të merrni më shumë se zakonisht dhe do të jeni krenar për rezultatet.

Virgjëresha, Sep 30, 2017 – A keni ndjenjën e pakëndshme se ka diçka që duhet të bëni, por nuk mund të mendoni se çfarë është? Kjo ndjenjë mund t’ju shqetësojë gjatë gjithë ditës. Është mirë të përpiqesh ta kujtosh. Provoni të uleni në një vaskë të nxehtë. Kthehu prapa, mbyllni sytë dhe lëreni që ujërat të rrjedhin rreth jush. Ju nuk mund ta kujtoni atë tani, por ndoshta do t’ju vijë më vonë.

Peshorja, 30 shtator 2017 – A jeni të përfshirë në një aktivitet të rëndësishëm në grup, ndoshta me miq të ngushtë? Nëse po, ju mund të jeni duke punuar në një detyrë vitale, ndoshta duke u përfshirë komunikimin. Një partner dashurie mund të përfshihet gjithashtu. Ju mund të jeni mjaft intenziv në raste si kjo, prandaj mos u bëni shumë të fortë me ata përreth jush. Përdorni të gjitha aftësitë e njerëzve tuaj, jini një dëgjues i mirë dhe do ta arrini atë që dëshironi.

Akrepi, 30 shtator 2017 – Çështjet e karrierës mund t’ju detyrojnë të bini në sy të publikut vetëm kur preferoni të veçoni veten dhe të punoni vetëm. Kjo mund të jetë zhgënjyese, por përfitime të rëndësishme financiare mund të varen nga ajo. Pra, dilni nga predha juaj dhe takoni publikun tuaj! Në fund, ju do të jeni të lumtur që e keni bërë. Ju mund të bëni disa kontakte të mëdha dhe madje edhe disa miq të rinj.

Shigjetari, 30 shtator 2017 – Romanca me dikë larg jush, i cili ndan prirjet tuaja shpirtërore mund të dalë sot. Kjo mund të jetë një marrëdhënie shumë intensive, e dashur dhe mbështetëse. Mos u trembni, dhe mos lejoni që pasiguritë tuaja të marrin më të mirën nga ju. Nuk ka asnjë garanci se një marrëdhënie dashurie do të zgjasë, por mos u ndalni për shkak të kësaj. Njihni këtë person.

Bricjapi, Sep 30, 2017 – Ju mund të keni një ditë shumë të zënë përpara, por ju nuk mund të jeni në gjendje të përqendroheni. Shumë çështje të shumta mund të zhduken nga e kaluara. Traumat e vjetra emocionale, problemet e parave që prej viteve të kaluara që vazhdojnë të të ndjekin, edhe ëndrrat e kaluara mund të jenë në mendjen tuaj. Mos e luftoni. Ky është një proces shërimi. Pastroje hapësirën psiqike për të hapur rrugën për më shumë të dhëna pozitive.

Ujori, 30 shtator 2017 – Një biznes apo partner romantik mund të jetë i zymtë sot. Mos pyesni. Shoku juaj mund ta nxjerr në shesh të vërtetën tek ju. Shqetësimi juaj nuk është i papranuar, por nganjëherë njerëzit preferojnë të punojnë gjërat vetë. Jini një dëgjues i mirë, por largohuni nëse është e nevojshme. Bëj diçka me veten tënde. Partneri juaj do të flasë kur ai ose ajo të jetë gati.

Peshqit, Sep 30, 2017 – A ndikoheni nga ndonjë gjë? Diqka që mund të peshojë në mendjen tuaj. Ju mund të punoni jashtëzakonisht shumë sot për ta larguar atë nga rruga. Pas kësaj ju do të ndiheni të lehtësuar, por mos jepni shumë nga vetja sepse nuk do t’ju mbet energji për nesër. Nëse disa detyra nuk bëhen, kjo është në rregull. Ata e kanë pritur këtë punë gjatë, kështu që edhe nëse e lini për ndonjë ditë tjetër nuk do të bëjë dëme.