Si po e kopjon Xhensila Myrtezaj, Elvana Gjatën

Të dy janë këngëtare shumë të suksesshme dhe më një vocat shumë të ëmbël, ato për pak kohë bën famë dhe pas vetës kanë fansa me numër të pa fund, shkruan Kosovarja.

Elvana Gjata këngëtarja që fuqishëm dhe në mënyrë të suksesshme depërtoj në tregun muzikor çdo këngë e saj pa asnjë dyshim u pëlqente shumë dhe pritej jashtëzakonisht mirë, dhe shumica e këngëve të saj u shëndërronte në hit. Ajo tashmë është në hapat e tregut ndërkombëtarë. Ndërsa Xhensila një vajzë më një pamje engjëllore kënga që atë e bëri më të njohur ishte ‘Engjëlli im’ ajo vazhdoj me apa të sigurt duke sjell shumë këngë dhe bashkëpunime ku pëlqeheshin aq shumë. Xhensila muaj më parë I dha fund beqarisë dhe dasma e tyre bëri bujë të madhe. Ata shijuan edhe pushimet e tashmë I janë kthyer ditëve të normalitet.

Xhensila si gjithmonë e freskët e ëmbël dhe e qeshur ka sjell një set fotografik rrezatues. Por ajo që na bije në sy është bereta që ajo ka përdor si kombinim me veshjen dhe i shkon aq bukur. Por ditë më parë edhe Elvana kishte një të tillë ku edhe ajo kishte bërë një kombinim të bardhën shumë të bukur me të kuqen. E kuptojmë që trendi I bënë që të kuptohen se ato kopjojnë por është edhe një lloj inspirimi kur sheh diçka të bukur të tjetri. Kështu që të dy vajzat dukën secila të mrekullueshme në mënyrën e tyre të paraqitjes. /Kosovarja/